wtorek, 24 marca 2015

Atrakcje Bahrajnu : Bahrain Fort

Zwiedzając Bahrajn możemy natknąć się na wiele pięknych i ciekawych miejsc, na ślady kultury i życia sprzed nawet 12stu tysięcy lat!
Wartymi odwiedzenia zabytkami są fortyfikacje Bahrajnu. Należy zacząć od Bahrain Fort lub inaczej  Qal’at Al Bahrain, który jest malowniczo położony, tuż przy brzegu morza, a w środku znajduję się muzeum.
W 2005 roku jako pierwszy zabytek w Bahrajnie Bahrain Fort został wpisany na liste światowego dziecictwa UNESCO.


Pierwotny fort, który znajdował się w tym miejscu, został wybudowany około trzech tysięcy lat temu, obecny zaś około szóstego wieku naszej ery.
Jako zabytek archeologiczny może pochwalić się wykopaliskami- śladami kultury okresu czterech i pół tysiąca lat.
Okolice fortu, razem z tzw. Sea Tower, która jest traktowana jako bardzo wczesna latarnia morska, oraz gajem palmowym, który był podstawą handlu rolnego, są uważane za stolicę starożytnej i potężnej cywilizacji Dilmun ( o historii cywilizacji Dilmun na terenie Bahrajnu jeszcze będę pisać).


Bahrain Fort jest zdecydowanie warty odwiedzenia, malownicze położenie, oraz piękne wieczorne oświetlenie, tworzą iście bajkowy klimat. Do tego bardzo dobrze wyposażone w archeologiczne eksponaty muzeum, w którym możemy wypożyczyć audio przewodnik, wzbogaci naszą wiedzę. W forcie znajduję się również kawiarnia, gdzie można odopocząć podziwiając piękny widok na morze i fortyfikacje. 

Widok z kawiarni na palmy i morze.

Na koniec miejsce gdzie historia spotyka się z nowoczesnościa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz